Autor Tema: PROBLEMI SA ZENKOM  (Pročitano 6607 puta)

Van mreže Adam

• Newbie
  • *
PROBLEMI SA ZENKOM
« poslato: 07. Mart, 2013, 19:37:09 »
Jedan mladi par sneo jaja ,zenka odustala od njih posle par dana odustao i muzjak.Posle desetak dana snese u oponi ja ga zamenim sa dobrim drugo nije snela ona ponovo odustane,to se ponovilo ponovo.Poturao sam drugo jaje da bi se odmorila oni se gnrzde pored.Od hrane dobijaju mesanu sa pojacanim kukuruzom ,psenicom i suncokretom imaju grit, pesak, i zemlje na raspolaganju,ostalih 12 pari je izvelo 24 pileta ponovo idu na jaja a popareni su 24 januara.Zaboravi u hranu imaju oko 50 proc jabukinih granula.Imali nekih drugih metoda.Pozdrav
« Poslednja izmena: 22. Mart, 2013, 12:02:12 macak »

Van mreže macak

• Administrator
  • Newbie
PROBLEMI SA ZENKOM
« Odgovor #1 poslato: 08. Mart, 2013, 10:18:25 »
Adame tu nije problem u hrani i drzanju nego u zenki koja je losa te definitivno sa njom nesto nije u redu. Jedino je jos opcija da je rasparis pocupas i da je probas na godinu te ako se opet ponovi onda kanta. Iskreno receno ja je nebih cekao a ni oprostio joj jer nebi bilo pozeljno da mi se takav gen prosije po golubarniku. Skart je skart pa makar u kom smislu.
Pozdrav i dobar let od Macka.
« Poslednja izmena: 22. Mart, 2013, 12:02:56 macak »

Van mreže Adam

• Newbie
  • *
PROBLEMI SA ZENKOM
« Odgovor #2 poslato: 09. Mart, 2013, 13:22:46 »
Ma mnogo je godina jos jedna jaja a onda skart meni sluzi za spas od raznih, napadaca, u letukao kamikaza ako nema druge pomoci pozdrav
« Poslednja izmena: 22. Mart, 2013, 12:03:30 macak »

Van mreže macak

• Administrator
  • Newbie
PROBLEMI SA ZENKOM
« Odgovor #3 poslato: 09. Mart, 2013, 23:47:53 »
Pa u tom slucaju, ako sam te razumio dobro, te kao je zenka dobrog genetskog koda a pri tome dosta matora, izvadi brate ta njena jaja i poturi pod dadilje i nemoj od nje ocekivati da lezi i hrani. Sretno.
Pozdrav i dobar let od Macka.
« Poslednja izmena: 22. Mart, 2013, 12:03:53 macak »

Van mreže Adam

• Newbie
  • *
PROBLEMI SA ZENKOM
« Odgovor #4 poslato: 10. Mart, 2013, 21:39:12 »
Ona je mlada,ti si predlozio pauzu pa sledecu godinu,zato kazem da je godina mnogo ili duga, ja nju lepo nafilujem i nahranim grablj spasem sebe inapasti i odradim selekciju.Sada smo se mislim razumeli,posluzice ona dobrom i u ovom slucaju ako omane i ovog puta,.Nevolim kantu ali rado koristim med i u nebo kasno ujesen ili rano prolece razumes,mozda je ovo i za drugu temu .Pozdrav
« Poslednja izmena: 22. Mart, 2013, 12:04:35 macak »

Van mreže tekir

• Newbie
  • *
Odg: PROBLEMI SA ZENKOM
« Odgovor #5 poslato: 11. Decembar, 2013, 15:45:30 »
Pozz svima,dali je neko imao problema sa zenkom tj snese ona oba jajeta ali svaki puta jedno mucak inace extra tiplerka u mavijan boji a daje tekire nekad bude spicasti a nekad duz dali je moguce da je do nje da joj nisu jajnici ok ili bi mozda trebalo promjenit  muzijaka,predlozio sam prijatelju da zamjeni muzijaka ali kaze da nije bas siguran jer ove godine je imao 4 ture ali po jedno pile i jako dobri letaci.Ako je neko imao slican problem neka napise kako ga rijesiti jel ok valjda poslusa moj frend kad vidi vase misljenje jer sam na njegovu preporuku i napisao ovaj tekst.

Van mreže vasic94

• Newbie
  • *
Odg: PROBLEMI SA ZENKOM
« Odgovor #6 poslato: 22. Decembar, 2016, 01:30:15 »
Pozz svima desava mi se da od dva jajeta jedno se izleze a drugo je fetus,ugine.Ne razu momem da li ne moze da probije ljusku ili je nesto drugo.Ne dajem grit